Όπως στην τελετή ενθρόνισης του νέου Μητροπολίτη Σμύρνης κ. Βαρθολομαίου Σαμαρά στις 11 του μήνα, έτσι και στη χειροτονία του νέου Επισκόπου Ερυθρών Π. Κυρίλλου Συκή παραβρέθηκε το περασμένο Σάββατο ο πολιτευτής της Ν.Δ. Απόστολος Εμμανουηλίδης. Όπως μας ενημερώνει, πρόκειται για τους διαδόχους του Αγίου Χρυσοστόμου Σμύρνης και τις πρώτες χειροτονίες στη Σμύρνη μετά από 94 χρόνια!
Μητροπολίτης Βεροίας: «Ο Άγιος Λουκάς αντλούσε δύναμη...
Την Τρίτη 30 Ιουλίου ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης...