Υστερα από μία μέτρια εμφάνιση η ομάδα Κ-20 της Βέροιας γνώρισε βαριά ήττα με 4-0 από τον Πανιώνιο σε ένα παιχνίδι που έγινε σε γήπεδο της Γλυφάδας. Να σημειώσουμε ότι στον πάγκο βρισκόταν ο Δημήτρης Χριστοφορίδης αφού ο Τόλης Τερζής επιστρατεύθηκε να κωουτσάρει την πρώτη ομάδα μετά την αποχώρηση του Αλέκου Βοσνιάδη στο παιχνίδι που θα ξεκινήσει στις 6.15 μ.μ. στη Ν. Σμύρνη έχοντας δίπλα του και τον Χριστοφορίδη.
Οι Βεροιώτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 22' λεπτό 1-0, αμέσως με την έναρξη του β' ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 2-0 στο 47' και τα άλλα δύο γκολ μπήκαν στο 88' και στις καθυστερήσεις (92' λεπτό). Μπορεί να είναι δίκαιο το αποτέλεσμα όχι όμως και το τελικό σκορ που αδικεί την ομάδα της Βέροιας.
Ο Δημήτρης Χριστοφορίδης, που κάθισε στον πάγκο αντί του Τόλη Τερζή, χρησιμοποίησε τους: Βενετικίδη Πατσιαβούρα, Τσιότρα, Ράδη, Τσιούχα, Πέλκα, Ιακωβίδη(65΄Αιρατζή), Στυλίδη (75΄Τζελέπη)), Ζυγκερίδη, Μαυριά, Ιακωβίδη(55΄Καραγιάννη).