Η ΑΕ Αλέξάνδρειας ανακοινώνει την απόκτηση του Θεόδωρου Νικολαϊδη, που την περσινή χρονιά αγωνίστηκε με μεγάλη επιτυχία κάτω από τα γκολπόστ του Ατρόμητου Διαβατού.
Ο 17χρονος (3/2/1999) τερματοφύλακας θεωρείται ανερχόμενο ταλέντο στον νομό μας και μάλιστα πρόσφατα συμμετείχε στα δοκιμαστικά της Φορτούνα Ντίσελντορφ, όπου ξεχώρισε με τις επιδόσεις του και άφησε το στίγμα του, καθώς ο σύλλογος από τη Γερμανία θα τον παρακολουθήσει τη νέα σεζόν που θα αγωνιστεί στην ομάδα μας. Θοδωρή καλώς ήρθες στην ομάδα μας, να είσαι γερός και δυνατός, με πολλές διακρίσεις".
Στην επιλογή του μέτρησε κυρίως η γνώμη του προπονητή της Αλεξάνδρειας Κυριάκου Καρασαββίδη που για πολλά χρόνια υπηρέτησε την Αλεξάνδρεια από την θέση του τερματοφύλακα.