Με ένα ζεστό χειροκρότημα και με την αφίσα του αγώνα στα χέρια του Αντώνη Κουκουτέγου υποδέχθηκαν την αναφορά στο όνομα του Κυριάκου Λαζαρίδη οι περίπου 100 συμμετέχοντες από όλη την Ελλάδα στην αφετηρία του 5ου ορεινού ημιμαραθωνίου δρόμου του ΣΕΒΑΣ στο καταπράσινο Βέρμιο, το πρωί της Κυριακής. Με τον αγώνα αυτόν των 10, 17 και 23 χιλιομέτρων ολοκληρώθηκε με επιτυχία η Αθλητική Εβδομάδα του δήμου Νάουσας.
Θυμίζουμε ότι ο 62χρονος Κυριάκος Λαζαρίδης νοσηλεύεται σε κέντρο αποκατάστασης στη Λάρισα, μετά από επεισόδιο με την υγεία του κατά τη διάρκεια της συμμετοχής του σε νυχτερινό αγώνα δρόμου 5 χλμ. στο κέντρο της Αθήνας.