Συγκίνηση πριν τη σέντρα του φιλικού της Βέροιας με τον ΠΑΟΚ. Οι δύο ομάδες πριν τη μεταξύ τους αναμέτρηση τίμησαν τη μνήμη του αδικοχαμένου 18χρονου τερματοφύλακα που ένα χρόνο πριν, στις 2 Σεπτεμβρίου του 2015 για την ακρίβεια, άφησε την τελευταία του πνοή στην προπόνηση βυθίζοντας στο πένθος την πόλη και όλη την ποδοσφαιρική και μη κοινωνία της Ελλάδας.
Οι ποδοσφαιριστές της Βέροιας και του ΠΑΟΚ άφησαν από ένα τριαντάφυλλο μπροστά στην φανέλα και την φωτό του αδικοχαμένου , ενώ σηκώθηκε κι ένα πανό το οποίο έγραφε «Δεν έφυγες απλά πήρες μία μεταγραφή».
Τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή και μετά ακολούθησε παρατεταμένο χειροκρότημα από τον κόσμο.