Ξεκίνησε η νέα περίοδος 2016-2017 για το τμήμα βόλεϊ κοριτσιών του Ποσειδώνα. Οι προπονήσεις των ακαδημιών ξεκινούν το Σαββατοκύριακο 3 και 4 Σεπτεμβρίου 2016. Παρακαλούνται οι αθλήτριες του συλλόγου να έρθουν σε επικοινωνία με τους προπονητές για τη ρύθμιση των προπονήσεων.
Όσα κορίτσια επιθυμούν για πρώτη φορά να συμμετέχουν στις ακαδημίες, παρακαλούνται να έρθουν σε επικοινωνία με τον προπονητή του συλλόγου κύριο Στέργιο Λούκα στο τηλέφωνο 6974191577. Οι εγγραφές πραγματοποιούνται κάθε Σάββατο και Κυριακή ώρα 12 στο κλειστό γήπεδο στον Προμηθέα (2ο γυμνάσιο).