Αγώνα δρόμου για τα παιδιά του Κωστοχωρίου διοργάνωσαν την Κυριακή τα μέλη του τοπικού πολιτιστικού συλλόγου του χωριού, με τη συμπαράσταση του αθλητισμού της Βέροιας και με πολλή αγάπη για τον τόπο τους και τον αθλητισμό. Παρών ο αντιδήμαρχος Βασίλης Παπαδόπουλος, ο πρόεδρο της Φυτειάς Νίκος Αγγέλου, ο πρόεδρος του Επιμελητηρίου Νίκος Ουσουλτζόγλου, ο προϊστάμενος Αθλητισμού Ρωμύλος Αλεξανδρίδης. Ο αγώνας έγινε με τελετάρχη τον κ. Καραντουμάνη, παρουσία του γιατρού κ. Βασιλειάδη και πλήθους κόσμου, με ψυχή του τον πρόεδρο κ. Ιωάννη και μέλη του δ.σ.
Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο τελικός πίνακας των μεταλλίων - Η...
Ολοκληρώθηκαν οι 33οι Ολυμπιακοί αγώνες στο Παρίσι. Ο...