Μετά την ματαίωση του φιλικού αγώνα Εορδαικού - Νάουσας λόγο του γεγονότος ότι οι δύο αντίπαλοι θα συναντηθούν στην πρώτη αγωνιστική της Γ' Εθνικής, η Νάουσα έκλεισε φιλικό στο Κίτρος Πιερίας όπου αντιμετώπισε την Πύδνα ομάδα Γ΄Εθνικής αλλά σε άλλο όμιλο. Εκεί ύστερα από αρκετά καλή εμφάνιση πέτυχε την νίκη με 0-1 χάρις στο γκολ που πέτυχε ο νεαρός Τασιώνας στο 65' λεπτό. Ο προπονητής Βαγγέλης Ντίσιος βλέπει να δικαιώνεται από φιλικό σε φιλικό με τους παίκτες να βελτιώνονται και να παίζουν καλό ποδόσφαιρο . Έτσι κέρδισε δίκαια τον αντίπαλο της και συνεχίζει την σκληρή δουλειά ώστε να είναι έτοιμη στο πρωτάθλημα. Η Νάουσα ξεκίνησε με τους Κοντογουλίδης, Χατζόπουλος, Βλαχοδήμος Ζ., Μουσικάκης, Τούφας, Λαμπριανίδης, Νίρλας, Καπετάνος, Κωτσιόπουλος, Νίκου, Τασιώνας.
Στην επανάληψη έπαιξαν από την αρχή οι: Γρηγοριάδης, Περηφανόπουλος, Αγγελίδης, Κατμερίδης, Μπρέγκου, Μουρίκι, Παζαρτζίδης και Δίντσης και Μπιγκάνος. ως ενδιάμεσες αλλαγές