Φιλικό αγώνα έδωσε ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας με την ομάδα της Α.Ε. Αλεξάνδρειας στα πλαίσια της προετοιμασίας της για την νέα αγωνιστική περίοδο, το Σάββατο στο Δημοτικό Στάδιο Αλεξάνδρειας και έληξε ισόπαλος 1-1.
Οι φίλαθλοι των ομάδων (παρουσία του Βουλευτή Απόστολου Βεσυρόπουλου του Δημάρχου Αλεξάνδρειας Παναγιώτη Γκυρίνη Δημοτικών Συμβούλων των προέδρων των δύο συλλόγων) είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα αλλά και γενικότερα τους ποδοσφαιριστές που θα απαρτίζουν το φετινό ρόστερ της ομάδας.
Ο ποδοσφαιρικός αγώνας κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων με πολλές φάσεις και γκολ. Οι προπονητές των δύο ομάδων είχαν την ευκαιρία για χρήσιμα συμπεράσματα και δοκιμές σε ένα δυνατό φιλικό προετοιμασίας.
Συγκεκριμένα η ομάδα της Α.Ε. Αλεξάνδρειας σημείωσε το πρώτο γκολ στο 45΄ με πέναλτυ με σκόρερ τον Γιοβανόπουλο με φάση που δημιούργησε ο ίδιος και στο 80΄ με πάσα του Βαλάντη Κίτσα
στον Βαγγέλη Κίτσα σημειώθηκε το 1-1 για την ομάδα του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας.
-