H AEΛ θα είναι έτοιμη να αγωνιστεί κανονικά το Σάββατο σύμφωνα με ανακοίνωσή της
Έτοιμη να αγωνιστεί κανονικά το Σάββατο για το πρωτάθλημα δηλώνει η ΑΕΛ. Οι «βυσσινί» ανακοίνωσαν πως τους γνωστοποιήθηκε από την ΕΠΟ ότι θα οριστούν διαιτητές, οπότε θεωρούν ότι θα γίνει η πρεμιέρα.
Αναλυτικά η ανακοίνωση
«Η ΠΑΕ ΑΕΛ ανακοινώνει ότι κατόπιν επικοινωνίας του κ. Κούγια με τον Εκτελεστικό Γραμματέα της ΕΠΟ κ. Παυσανία Παπανικολάου του έγινε γνωστό ότι η ΕΠΟ θα ορίσει κανονικά, όπως προβλέπουν οι κανονισμοί, τους διαιτητές του αγώνα του Σαββάτου 20/8 με την ΠΑΕ Βέροια και δεν υπάρχει καμία αιτιολογία να μη διεξαχθεί το συγκεκριμένο παιχνίδι και με αυτό το παιχνίδι να γίνει και η έναρξη του Πρωταθλήματος της Super League 2016-17.
Κατόπιν αυτής της διαβεβαίωσης η ΠΑΕ ΑΕΛ, σε συνεργασία με τη Γήπεδο ΑΕ, μέχρι την Παρασκευή το απόγευμα θα έχει ολοκληρώσει όλα τα διαδικαστικά προαπαιτούμενα ώστε να μη δημιουργηθεί το παραμικρό πρόβλημα, τόσο στην ομαλή διεξαγωγή του αγώνα όσο και στον εξοπλισμό των καφετεριών και των κυλικείων του AEL FC ARENA για την εξυπηρέτηση των οπαδών μας.