Ο ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον Χαρίλαο Γεωργιάδη. Ο 21χρονος καλαθοσφαιριστής (4/2/1995) έχει ύψος 1.97 και αγωνίζεται στη θέση του small forward. Έχει ξεκινήσει την καριέρα του από τα τμήματα υποδομής της ΜΕΝΤ και την περασμένη σαιζόν αγωνίστηκε στον Βόρειο Όμιλο της Β’ Εθνικής με τη φανέλα του Ερμή Λαγκαδά.
Τον καλωσορίζουμε στην ομάδα και στην πόλη μας, του ευχόμαστε να είναι υγιής και να πραγματοποιήσει μέσω της επιτυχίας της ομάδας μας και τους δικούς του προσωπικούς στόχους.
Το «αντίο και ευχαριστώ» του Φίλιππου στον Κασαμπαλή
Με τη φανέλα του Αίολου Αστακού θα αγωνίζεται φέτος ο επί 5 χρόνια παίκτης του Φιλίππου Βέροιας Τάσος Κασαμπαλής. Ο 32χρονος δίμετρος σέντερ, υπέγραψε με τον Αίολο, αποτελώντας την πέμπτη μεταγραφική προσθήκη της ομάδας του Αστακού για την αγωνιστική περίοδο 2016-2017.
Στον αγαπητό παίκτη της Βέροιας θέλησε να εκφράσει και το τμήμα καλαθοσφαίρισης του Φιλίππου και να του ευχηθεί καλή επιτυχία λέγοντας τα εξής: «Το τμήμα καλαθοσφαίρισης του ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει δημόσια τον αρχηγό της ομάδας Τάσο Κασαμπαλή για την προσφορά του σ’ αυτήν κατά την τελευταία πενταετία και να του ευχηθεί καλή επιτυχία στη νέα σελίδα που άνοιξε στην καριέρα του».