Σε διαδικασία καύσης των βοοειδών λόγω οζώδους δερματίτιδας προσανατολίζεται σύμφωνα με έγκυρες πηγές η Π.Ε. Ημαθίας, μετά τις έντονες αντιδράσεις των κατοίκων της Κυψέλης, που δεν πείστηκαν από την επιχειρηματολογία της διοίκησης ότι η ταφή είναι απολύτως ακίνδυνη. Η διαδικασία της καύσης ήδη έχει ξεκινήσει με ζώα από την περιοχή του δήμου Αλεξάνδρειας στα βιομηχανικά σφαγεία Βέροιας.
Διδάκτορας της Θεολογικής του Α.Π.Θ. ο Αρχιμανδρίτης...
Τη Δευτέρα 22 Ιουλίου το πρωί στην Αίθουσα Τελετών του...