Τον δρόμο προς τον χώρο ταφής των βοοειδών με οζώδη δερματίτιδα έκλεισαν από το πρωί της Τετάρτης κάτοικοι της Κυψέλης, έχοντας την πληροφόρηση ότι θα ξεκινήσει η ταφή ζώων στη διάρκεια της ημέρας και αφού απορρίφθηκε η αίτηση ασφαλιστικών μέτρων από το μοναστήρι Αγίου Αθανασίου Σφηνίτσης. Στην Κυψέλη κατέφθασαν και εκπρόσωποι του δήμου Αλεξάνδρειας.
Διδάκτορας της Θεολογικής του Α.Π.Θ. ο Αρχιμανδρίτης...
Τη Δευτέρα 22 Ιουλίου το πρωί στην Αίθουσα Τελετών του...