Έκι Βραζάλιτσα και Στηβ Παπαδόπουλος υπέγραψαν τα συμβόλαιά τους με τον Φίλιππο το απόγευμα της Τρίτης. Ο Βραζάλιτσα είναι παλιός γνώριμος. Ο ύψους 1,92 Βόσνιος πίβοτ αγωνίστηκε με τη φανέλα του Φιλίππου και την περίοδο 2014-15. Τη περασμένη σαιζόν αγωνιζόταν με τα χρώματα της Οχρίδας, στο ιδιαίτερα δυνατό πρωτάθλημα των Σκοπίων.
Για τον Στηβ Παπαδόπουλο οι συστάσεις είναι μάλλον περιττές. Γνωστός για το ήθος, το πάθος και την αγωνιστική του προσφορά, ο Παπαδόπουλος είναι ο αρχηγός της ομάδας και ο μόνος "παλιός" που έμεινε και συνεχίζει, με αυξημένες ευθύνες.
Οι δυο παίκτες υπέγραψαν παρουσία του Πρόεδρου του Συλλόγου, Γιώργου Φύκατα του πρόεδρου της Επιτροπής χανμπολ, Στέργιου Διαμάντη και του Πρ. Σουβατζόγλου.
Σε δηλώσεις του ο Γ. Φύκατας ευχαρίστησε τον Πρόδρομο Σουβατζόγλου που για τρίτη συνεχή χρονιά παραμένει στον σύλλογο, με αταλάντευτη πίστη στους στόχους και με ιδιαίτερα σημαντική προσφορά.