Δυνατό φιλικό έδωσε στην Τούμπα η Βέροια με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ από τον οποίο γνώρισε την ήττα 3-0. Οι Βεροιώτες αγωνίστηκαν χωρίς τον Μελίσση και Ασίγκμπα οι οποίοι αποκλείστηκαν από την αποστολή προλυπτικά αφού βρίσκονται σε στάδιο αποθεραπείας και τον νεοαποκτηθέντα Βίτι, ενώ απουσίαζε ο Μπερτούτσι που μάλλον θα αποτελέσει παρελθόν από την ομάδα του.
Σε γενικές γραμμές η ομάδα παρουσίασε ένα καλό πρόσωπο έχοντας απέναντί της έναν δυνατό αντίπαλο, όμως προβλημάτισε και πάλι επιθετικά, όπου η προσθήκη του Βίτι και κατά πάσα πιθανότητα του Καπετάνου θα τις δώσουν σίγουρα σε αυτή την γραμμή μεγαλύτερη δυναμική.
Π.Α.Ο.Κ.: Γλύκος (46΄ Βελλίδης), Κίτσιου, Βαρέλα, Μαλεζάς, Λέοβατς 63΄ Πούγγουρας), Χαρίσης (63΄ Δημητριάδης), Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Ροντρίγκες (73΄ Αθανασιάδης), Ζάιρο (63΄ Κοροβέσης), Περέιρα
ΒΕΡΟΙΑ: Καντιμοίρης, Μαλόν (70΄ Παπαδόπουλος Θ.), Χαροντάκης (52΄ Ναβαλόφσκι), Μαραγκός, Σισοκό (69΄ Καλί), Μπαλάφας (46΄ Τόμας), Άρτσε (63΄ υπό δοκιμή), Παπαδόπουλος I. (73΄ Λινάρδος), Μίλιεβιτς (73΄ Μαυρίας), Φόρτες (52΄ Κάλβο), Μεληκιώτης (46΄ Ξόμπλιος)