Τον αθλητή του Πανημαθιακού Δημήτρη Πρελορέντζο, που αγωνιζόμενος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Καράτε Κωφών και Βαρήκοων κατάκτησε τη 2η θέση στο ατομικό ΚΑΤΑ, την 3η θέση στο ομαδικό ΚΑΤΑ και τη 2η θέση στο ομαδικό ΚΟΥΜΙΤΕ, υποδέχτηκε την Παρασκευή ο δήμαρχος Κώστας Βοργιαζίδης. Ο δήμαρχος συνεχάρη το νεαρό αθλητή και τον προπονητή του Νικό Πανετσίδη, υπογραμμίζοντας πως οι συγκεκριμένες διακρίσεις συνιστούν ιδιαίτερη τιμή για την πόλη και πηγή έμπνευσης για όλους μας, αφού αποτελούν απόδειξη ότι με επιμονή, θέληση και πίστη τίποτα δεν είναι αδύνατο και κάθε στόχος μπορεί να γίνει εφικτός.
Ο κ. Βοργιαζίδης ευχήθηκε στον αθλητή υγεία και νέες επιτυχίες, ξεκινώντας από τη συμμετοχή του στην Ολυμπιάδα Κωφών (Deaflympics) το επόμενο έτος.