Η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βέροιας ανακοίνωσε την πρόσληψη του Μάριου Κατικαρίδη ως προπονητή της ομάδας. Στην ανακοίνωση αναφέρει: «Με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνουμε τη συνεργασία της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Βέροιας με τον κ.Κατικαριδη Μάριο ως προπονητή τμημάτων ερασιτεχνικού και παιδικού.
Ο τεχνικός διευθυντής της Ακαδημίας κ.Σιμπος γνωρίζοντας την επί χρόνια παρουσία του προπονητή κ.Κατικαριδη ήρθε σε επαφή μαζί του και κατέληξαν σε συμφωνία. Ο νεοαποκτηθεις προπονητής της Ακαδημίας είναι καθηγητής φυσικής αγωγής, με ειδίκευση στο ποδόσφαιρο και διαθέτει δίπλωμα προπονητή UEFA Β.
Η εμπειρία του στο ποδόσφαιρο είναι γνωστή, καθώς έχει συνεργαστεί με πολλές ομάδες σε τοπικό επίπεδο, όπως ο Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας ως προπονητής Ποδοσφαίρου, ο Εθνικός Κλειδιού στη Δ’ Εθνική, καθώς και ως προπονητής φυσικής κατάστασης στην ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ σε Β* και Γ Εθνική Κατηγορία. Τον καλωσορίζουμε στην Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βέροιας και ευχόμαστε η αγάπη και οι γνώσεις του για το ποδόσφαιρο και τον αθλητισμό να μετατραπούν σε μια όμορφη ποδοσφαιρική χρονιά για όλους μας!».