Ομόφωνα αποδεκτή έκανε την πρόταση αναδιάρθρωσης της εταιρείας που κατέθεσε η Τράπεζα Πειραιώς το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΒΖ, όπως γράψαμε στο χθεσινό μας φύλλο. Αυτό σημαίνει ότι επίκειται η ενημέρωση της Τράπεζας Πειραιώς από τον εκκαθαριστή και ακολούθως η σύγκλιση της γενικής συνέλευσης, ώστε να εκταμιευθούν τα χρήματα που προβλέπει η πρόταση αναδιάρθρωσης ώστε να εξοφληθούν οι τευτλοπαραγωγοί. Που όπως έχουμε ξαναγράψει, περιμένουν χρήματα από την καμπάνια του 2015!
Βουλή: 159 «υπέρ» και 138 «κατά» το νομοσχέδιο για...
Με ψήφους 159 «υπέρ» και 138 «κατά» έγινε δεκτό επί της...