Πολύ κοντά σε συμφωνία βρίσκεται ο Φίλιππος με το Σέρβο πίβοτ Έλτιν Βραζάλιτσα ώστε να ξαναφορέσει την φανέλα της ομάδος. Οι δύο πλευρές έχουν συμφωνήσει σε όλα, απλά υπάρχει μία μικρή λεπτομέρεια που πρέπει να ξεπεραστεί ώστε ο παίκτης να είναι 100% στη διάθεση του προπονητή του Φιλίππου Στέλιου Σεϊρεκίδη για τη νέα περίοδο σε Ευρώπη και Ελλάδα.
Ο 27χρονος και 1,92μ. διεθνής παίκτης αγωνίστηκε στο Φίλιππο και την περίοδο 2013-14. Πρόκειται για έναν έμπειρο επιθετικό που σίγουρα θα βοηθήσει τα μέγιστα την ομάδα της Βέροιας για καλή πορεία τόσο στην Ευρώπη όσο και στο Ελληνικό πρωτάθλημα.