Την αντίδραση και της τέως δημάρχου Χαρούλας Ουσουλτζόγλου προκάλεσε το χθεσινό πρωτοσέλιδο του «Λαού» για τον χαρακτηρισμό όλης της Βέροιας ως αρχαιολογικού χώρου. Σημειώνει με έμφαση στην προσωπική της σελίδα στο facebook η κ. Ουσουλτζόγλου: «Αποφασίστε διαρκή συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου! Κανείς σε διακοπές. Και οι τοπικοί βουλευτές μαζί σας, ΑΜΕΣΑ στον υπουργό! Αυτά τα... περίεργα σχέδια είναι Ταφόπλακα της Βέροιας!».
Βουλή: 159 «υπέρ» και 138 «κατά» το νομοσχέδιο για...
Με ψήφους 159 «υπέρ» και 138 «κατά» έγινε δεκτό επί της...