Ο Χαράλαμπος Τηλκερίδης είναι ο επόμενος ποδοσφαιριστής που θα φορέσει τη φανέλα του Μεγάλου Αλεξάνδρου Αγίας Μαρίνας. Ο 18χρονος ποδοσφαιριστής γαλουχήθηκε στις τάξεις της Ακαδημίας ποδοσφαίρου Βέροιας στο παιδικό τμήμα της οποίας αγωνίστηκε υπό τις οδηγίες του σημερινού προπονητή της ομάδας του Μέγα Αλεξάνδρου κου Φίλιππου Πέϊου.
Την προηγούμενη σεζόν, ο νεαρός αθλητής αγωνίστηκε με μεγάλη επιτυχία στην Α1 κατηγορία με την ομάδα της Α.Ε Χαρίεσσας έχοντας συμμετοχή σε πάνω από 20 παιχνίδια σημειώνοντας μάλιστα και 3 γκολ. Ο Πρόεδρος κος Καλαϊτζίδης, ο Προπονητής κος Πέϊος και οι παράγοντες του Μεγάλου Αλεξάνδρου, καλωσορίζουν τον Χαράλαμπο και εύχονται με υγεία, να ανταποκριθεί στις υψηλές προσδοκίες που έχουμε για αυτόν