Πολύ καλά ξεκίνησε την προσπάθειά της στο έπταθλο η Σοφία Υφαντίδου, στην τρίτη ημέρα της διοργάνωσης στο βροχερό Άμστερνταμ. Οι αθλήτριες ξεκίνησαν το διήμερο της δράσης με τα 100 μ. εμπ., με την Ελληνίδα να τερματίζει τέταρτη στην δεύτερη σειρά με 13.79, επίδοση κοντά στο φετινό της 13.74. Η βροχή και η χαμηλή θερμοκρασία είναι το χαρακτηριστικό της τρίτης ημέρας των αγώνων και αναμένεται να δημιουργήσουν προβλήματα στους αθλητές και τις αθλήτριες.
Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο τελικός πίνακας των μεταλλίων - Η...
Ολοκληρώθηκαν οι 33οι Ολυμπιακοί αγώνες στο Παρίσι. Ο...