Μετά τη συμφωνία της ΠΑΕ Βέροια με τον Έλληνα τεχνικό Αλέκο Βοσνιάδη η πρώτη προπόνηση θα γίνει την Παρασκευή και όχι σήμερα Πέμπτη, αφού υπήρχαν κάποιες λεπτομέρειες και κυρίως το θέμα της αποχώρησης του Δημήτρη Ελευθερόπουλου κάτι που ζήτησε να ολοκληρωθεί και μετά να πάει ο κ. Βοσνιάδης. Μιλώντας στην εφημερίδα ΛΑΟΣ και στην ηλεκτρονική της έκδοση ο κ. Βοσνιάδης είπε τα εξής. "Ξέρω ότι η Βέροια είναι μία μεγάλη ομάδα με ιστορία και χρειάζεται σκληρή δουλειά απ' όλους ώστε να πετύχουμε στον στόχο μας. Έχω μιλήσει για αρκετά θέματα (μεταγραφές . προετοιμασία κ.α.) και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά. Η ομάδα από την Κυριακή θα μεταβεί στην Κουτσούφλιανη όπου θα κάνει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας και φυσικά εκεί θα περιμένουμε και τους υπόλοιπους παίκτες που θα ενταχθούν στην Βέροια είτε από μεταγραφή είτε από ανανεώσεις."
Η σημερινή προπόνηση έγινε κάτω από τις οδηγίες του γυμναστή Γκόραν Γκουτσιγιάν.