Μπορεί να είναι πρωταθλήτρια, να έχει συμμετάσχει σε ολυμπιακούς αγώνες (Λονδίνο) και να έχει κάνει ρεκόρ (ακόντιο), ωστόσο η Ελλάδα που τρώει τα παιδιά της είναι ακόμη εδώ. Φωτογραφήσαμε την αθλήτρια του -Παναξιακού πια- Σοφία Υφαντίδου μαζί με τον προπονητή της Κυριάκο Μηνά σε ώρα προπόνησης, στον… σύγχρονο χώρο δίπλα στο γήπεδο του Μακροχωρίου 'Δ. Βικέλας', στην προσπάθεια που κάνει να πιάσει το όριο των 6.200 βαθμών για να ταξιδέψει στο Ρίο ντε Τζανέιρο. Τα λόγια είναι περιττά…
Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο τελικός πίνακας των μεταλλίων - Η...
Ολοκληρώθηκαν οι 33οι Ολυμπιακοί αγώνες στο Παρίσι. Ο...