Το χάλκινο μετάλλιο με άλμα στα 6,40 μέτρα κατάκτησε την Κυριακή η Έφη Κολοκυθά του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας, στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα στίβου ανδρών-γυναικών στο Πιτέστι της Ρουμανίας. Η πρωταθλήτρια του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας που "κυνηγάει" το 6.70 όριο για την συμμετοχή της στην Ολυμπιάδα του Ρίο θα έχει την ευκαιρία σε κάποιο ακόμη μήτιγκ να τα καταφέρει.
Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο τελικός πίνακας των μεταλλίων - Η...
Ολοκληρώθηκαν οι 33οι Ολυμπιακοί αγώνες στο Παρίσι. Ο...