Τετάρτη 22 του Ιουνίου έγινε ένας από τους πιο όμορφους τελικούς του τουρνουά ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ . Ένα παιχνίδι γεμάτο πάθος, όρεξη, χαμόγελα και οδηγό το Ευ Αγωνίζεσθαι. Αλλαγή του ονόματος λοιπόν στους νικητές, από Texas Losers, σε Texas Champions πλέον!
Όλοι τους ήταν υπέροχοι λοιπόν , με πρώτο και καλύτερο τον αρχηγό Μπιζετα , που με δικά του καλάθια αυτοθυσίας έκρινε το παιχνίδι . Στο πρώτο ημίχρονο πήραν προβάδισμα με έναν τρομερό Παπαδόπουλο , και έναν Μανουρα να κάνει πράγματα και θαύματα !! Στο δεύτερο ημίχρονο πήραν την σκυτάλη ο Πυρκας και ο αρχηγός για να καταφέρουν να βγάλουν τα κάστανα από την φωτιά .
Πάλεψαν τα κακά παιδιά αλλά δεν κατάφεραν να γυρίσουν την ροή του αγώνα ! Προδόθηκαν από την αστοχία τους και την έλλειψη ζωντάνιας στο τέταρτο δεκάλεπτο μετά την μέχρις τότε υπερπροσπάθεια σε άμυνα και επίθεση . Βέλος ο Δουλαλας , τρίποντος εκτελεστής ο Στυκας , αλάνθαστος ο Κωστογλιδης και ένας Πολυμερης φόβητρο στην ρακέτα , κατέβασε ένα κάρο ριμπάουντ , αλλά δεν ήταν αρκετά για να φέρουν το κύπελλο !
Texas Losers 60- Bad Boys 48.
TEXAS CHAMPIONS: Σαββαιδης 3, Πυρκας 10, Μπιζετας 14, Παπαδοπουλος 13, Σπυριδωνιδης 6, Μανουρας 14, Λιανιδης , Γκουνταρας.
BAD BOYS: Δουλαλας 14, Γωγος 1, Στυκας 9, Κωστογλιδης 14, Δομουτζης 4, Πολυμερης 6, Μπακαλιδης , Λιακοπουλος .
Να σημειωθεί ότι ο πρώτος σκόρερ του τουρνουά ήταν ο Μουρατιδης Σάββας από τους Χωρίς Έλεος .
Πρώτος στον διαγωνισμό τρίποντων ο Κλωναρας Μιχαλης από τους Ατλας .
Ευχαριστήρια
"Ευχαριστούμε τον κύριο Βαγγέλη Αλεξανδρή που μας τίμησε με την παρουσία του και έκανε τις βραβεύσεις των πρώτων τριών ομάδων . Ευχαριστούμε επίσης τον Δήμαρχο Βέροιας Κώστα Βοριατζιδη για την παρουσία και την απονομή της τιμητικής πλακέτας στον κύριο Αλεξανδρή.
Ευχαριστούμε τον κύριο Θεόφιλο Παπαδόπουλο και τους διαιτητές , τα αγόρια και κορίτσια μας της γραμματείας , τον γιατρό μας κ. Φραγκάκη , την ΕΚΑΣΚΕΜ , τον χορηγό επικοινωνίας μας κ. Πιπερακη και τέλος το πιο σημαντικό κομμάτι όλους εσάς αθλητές και θεατές που βοηθήσατε να τελειώσει με επιτυχία και λάμψη ένα ακόμα τουρνουά ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ" αναφέρουν οι διοργανωτές .