Στη έκδοση της εφημερίδας «Goal» Ελλάδος και συγκεκριμένα στην παρασκηνιακή στήλη «Χατ Τρικ» γίνεται αναφορά στον Δημήτρη Ελευθερόπουλο.
Υπενθυμίζουμε ότι ο Ελλαδίτης τεχνικός ήταν ένας από τους υποψήφιους προπονητές για να καθίσουν στον πάγκο της Ομόνοιας, όμως η περίπτωσή του δεν προχώρησε ποτέ, αφού ως γνωστό οι πράσινοι έδωσαν τα χέρια με τον Άγγλο Τζον Κάρβερ.
Πάμε, όμως, να δούμε τι γράφει η παρασκηνιακή στήλη της «Goal» Ελλάδος:
«Ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος είναι πλέον το πιο αγαπημένο πρόσωπο στη Βέροια. Ο μόνος στον οποίον πιστεύουν οι οπαδοί της… Το ότι δεν ενέδωσε στο πρέσινγκ της Ομόνοιας πριν από εβδομάδες, ενώ θα μπορούσε με αυτό το… χάος που επικρατεί στη Βέροια, η καρτερικότητα που δείχνει αναμένοντας τις εξελίξεις και η πλήρης εναρμόνισή του στα δεδομένα της ομάδας ψάχνοντας να στηρίξει τη νέα προσπάθεια στο ταλέντο εξελίξιμων παικτών τον έχουν φέρει ψηλά στην εκτίμηση του κόσμου. Φανταστείτε να μάθουν και το νούμερο που ανέφερε στο συμβόλαιο που του πρότειναν οι Κύπριοι πώς θα τον έχουν, αφού τα μηδενικά δεν ήταν μόνο τέσσερα…».