Από τα παιχνίδια της Τετάρτης βγήκαν οι ομάδες που θα παίξουν στον τελικό του τουρνουά . Πρόκειται τους Bad Boys και Τexas Losers. Αναλυτικά τα παιχνίδια της Τετάρτης που έγιναν στο "Αρης Γεωργιάδης "
Bad Boys 66- Χωρις Ελεος 50
Τυπική διαδικασία το βραδινό παιχνίδι για τους Bad Boys , εκμετάλλευτηκαν τις απουσίες-αδυναμίες των αντιπάλων και κέρδισαν άνετα . Πολυβόλο ο Δουλαλας για ενα ακόμα παιχνίδι , συμπληγάδες στο ζωγραφιστό οι Κωστογλιδης και Πολυμερης και σίφουνας ο Γωγος , οδήγησαν την ομάδα τους στην νίκη . Δεύτερη φορα σε τελικό η ομάδα του Μπακαλίδη , έτοιμη για το καλύτερο αυτή την φορά !
Πάλεψε ο αρχηγός Μουρατιδης αλλά χωρίς τον τραυματία κουμπάρο και Διόσκουρο Σταμπουλή δεν ήταν αρκετός για να γυρίσει το παιχνίδι . Ταχύτατος ο Χατζης , σκοραρε ο Χατζηεμμανουήλ , πάλεψε και μοίρασε Ασσιστ ο Αποστολου αλλά δεν κατάφεραν να γυρίσουν την πλάστιγγα . Στον μικρό τελικό για φέτος οι Χωρίς Έλεος που υπερέβαλαν εαυτούς.
BAD BOYS: Δουλαλας 25, Γωγος 6, Γαβριηλακης, Μπακαλιδης 5, Στυκας 6, Κωστογλιδης 9, Δομουτζης 9, Πολυμερης 6.
ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ: Χατζηεμμανουήλ 8, Αποστολου 7, Μουρατιδης 16, Στεργιοπουλος 6, Μαργαριτοπουλος 2, Χατζης 7, Δαλης 4.
Ατλας 47- Texas Losers 51
Οι Τεξανοι σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι κέρδισαν το φαβορί για την κατάκτηση του τουρνουά Ατλας και πέρασαν πανηγυρικά στον τελικό . Άνετη επικράτηση όπως αποδείχτηκε για τα κακά παιδιά ενάντια στους Χωρις Ελεος και ραντεβού για μια ακόμα φορά στον μεγάλο τελικό.
Το παιχνίδι των 19:00 έκρυβε εκπλήξεις , και η παρέα του Μπιζετα φρόντισε να ανταποκριθεί άριστα ! Τρομερή άμυνα με δύναμη και πάθος έκλεισαν όλα τα ατού των αντιπάλων τους και κρατούσαν δυνάμεις για την ολική ανατροπή . Παίκτης του αγώνα ο Μανουρας που σκόραρε, έπαιξε άμυνα , μοίρασε ασίστ , διέλυσε κάθε αμυντικό σύστημα .Γίγαντας ο Παπαδόπουλος πλήγωσε μέσα στην ρακέτα , άξιος συμπαραστάτης ο Ντάφος και ο Πύρκας όπως πάντα έδωσε λύσεις όταν η μπάλα έκαιγε . Ψυχάρα ο αρχηγός Μπιζετας που έβαλε το τελευταίο καλάθι και έκρινε τον αγώνα . Ραντεβού στον τελικό για μια ακόμα φορά , ελπίζοντας ότι τώρα όμως θα είναι αυτοί που θα χαμογελάσουν τελευταίοι .
Οι Άτλαντες ήταν φαβορί αλλά δεν το έδειξαν στο γήπεδο . Μπλόκαραν επιθετικά , άστοχος εντελώς το κυρίως όπλο τους ο Κοτζαμπασης που έκανε και πολλά λάθη . Οι Σιασιος και Σιστακος πάλεψαν και προσπάθησαν να δώσουν πνοή , ο αρχηγός Καραθανάσης έδωσε καθαρό μυαλό , αλλά η ψυχολογία του παιχνιδιού είχε χαθεί . Μια ακόμα παρουσία στον μικρό τελικό για τους Ατλας.
ΑΤΛΑΣ: Σιστακος 8, Παπαγιαννης 4, Σιασιος 11, Κοτζαμπασης 14, Καραγιαννοπουλος 6, Κλωναρας 4, Μπογδαμπειδης , Αχτσης, Καραθανασης.
TEXAS LOSERS: Σαββαιδης 4, Μπιζετας 12, Παπαδοπουλος 16, Νταφος 7, Μανουρας 12, Πυρκας , Γκουνταρας , Σπυριδωνιδης.
Bad Boys 66- Χωρις Ελεος 50
Τυπική διαδικασία το βραδινό παιχνίδι για τους Bad Boys , εκμετάλλευτηκαν τις απουσίες-αδυναμίες των αντιπάλων και κέρδισαν άνετα . Πολυβόλο ο Δουλαλας για ένα ακόμα παιχνίδι , συμπληγάδες στο ζωγραφιστό οι Κωστογλιδης και Πολυμερης και σίφουνας ο Γωγος , οδήγησαν την ομάδα τους στην νίκη . Δεύτερη φορά σε τελικό η ομάδα του Μπακαλίδη , έτοιμη για το καλύτερο αυτή την φορά !
Πάλεψε ο αρχηγός Μουρατιδης αλλά χωρίς τον τραυματία κουμπάρο και Διόσκουρο Σταμπουλή δεν ήταν αρκετός για να γυρίσει το παιχνίδι . Ταχύτατος ο Χατζης , σκόραρε ο Χατζηεμμανουήλ , πάλεψε και μοίρασε Ασσιστ ο Αποστολου αλλά δεν κατάφεραν να γυρίσουν την πλάστιγγα . Στον μικρό τελικό για φέτος οι Χωρίς Έλεος που υπερέβαλαν εαυτούς.
BAD BOYS: Δουλαλας 25, Γωγος 6, Γαβριηλακης, Μπακαλιδης 5, Στυκας 6, Κωστογλιδης 9, Δομουτζης 9, Πολυμερης 6.
ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ: Χατζηεμμανουήλ 8, Αποστολου 7, Μουρατιδης 16, Στεργιοπουλος 6, Μαργαριτοπουλος 2, Χατζης 7, Δαλης 4.