Αφιερωμένη στους αρχαίους και σύγχρονους Ολυμπιακούς Αγώνες ήταν η λαγαρή σε ύφος και μεστή σε περιεχόμενο τελετή λήξης που παρουσίασαν οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Ριζωμάτων, το βράδυ της Δευτέρας, επ’ ευκαιρία της φετινής Ολυμπιάδος στο Ρίο Ιανέιρο της Βραζιλίας. Υπό την εμπνευσμένη καθοδήγηση του γυμναστή Γρηγόρη Μασάδη, τα εποπτικά δρώμενα συνδυάσθηκαν αρμονικά με την αφήγηση, σε μία «διδασκαλία» θεάτρου, γυμναστικής, χορού και μουσικής.
Αναβάλλεται η θεατρική παράσταση «Πλούτος» του...
Αναβάλλεται η θεατρική παράσταση «Πλούτος» του...