Έγινε το Σάββατο στο δημοτικό διαμέρισμα Νησίου το τουρνουά Ακαδημιών ποδοσφαίρου που διοργάνωσε ο Αστέρας Αλεξάνδρειας με επικεφαλής τον Πόλυ Ουρσουζίδη ενώ στο τουρνουά μετείχαν η Ακαδημία Απ. Παύλου η ΑΚΑΔ του Νίκου Αναστασόπουλου από το Λουτρό, ΑΚΑΔ Νίκης Αγκαθιάς, και Ακαδημία Δηήτρη Πετκάκη. Έγιναν αγώνες Τζούνιορ, Προτζούνιορ και Μπαμπίνι.
Η Ακαδημία του Αστέρα Αλεξάνδρειας ευχαριστεί τους προπονητές των Ακαδημιών που πήραν μέρος στο τουρνουά όπως επίσης και τους γονείς των παιδιών για την κόσμια συμπεριφορά που είχαν στην διάρκεια του τουρνουά.