Συγχαρητήρια στον ΦΙΛΙΠΠΟ για την κατάκτηση του νταμπλ από την ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ!
Η διοίκηση, οι παίκτες και το προπονητικό επιτελείο της Π.Α.Ε. ΒΕΡΟΙΑ συγχαίρουν την ομάδα Handball του Φιλίππου Βέροιας για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος Ελλάδος.
Η σημερινή επικράτηση στον τρίτο τελι-κό απέναντι σε έναν άξιο αντίπαλο, έφεραν την ομάδα της πόλης μας ξανά στην κορυφή του αθλήματος, νταμπλούχο για τρίτη φορά στην ιστορία της και γέμισε υπερηφάνεια το φίλαθλο κοινό της Βέροιας. Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στη διοικούσα επιτροπή, στους παίκτες και τους προπονητές του Φιλίππου, στους οποίους ευχόμαστε καλή δύναμη στη δύσκολη προσπάθεια για την παραμονή στην κορυφή της Ελλάδας, αλλά και στις ευρωπαϊκές υποχρεώσεις της ομάδας.
Συγχαρητήρια στον ΦΙΛΙΠΠΟ από την ομάδα μπάσκετ του συλλόγου
Το τμήμα καλαθοσφαίρισης του ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ συγχαίρει το τμήμα handball του συλλόγου για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της σαιζόν 2015-16, που έρχεται να προστεθεί στην πολύ πρόσφατη κατάκτηση και του κυπέλλου. Ευχόμαστε η φετινή άκρως επιτυχημένη αγωνιστική περίοδος που οδήγησε στην δικαιότατη επίτευξη του double να αποτελέσει την απαρχή ανάλογων επιτυχιών και στο μέλλον.
Συγχαίρει τον ΦΙΛΙΠΠΟ η Ε.Σ.Χ.Κ.Μ.
Ο Πρόεδρος και τα μέλη του Δ.Σ. της Ένωσης Σωματείων Χειροσφαίρισης Κεντρικής Μακεδονίας, συγχαίρουν θερμά την Ομάδα Χάντμπολ Ανδρών του Φιλίππου Βέροιας, για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος Ελλάδος 2015-2016. Η κατά γενική ομολογία άξια κατάκτηση του φετινού «νταμπλ», ας αποτελέσει την αρχή για συνέχιση των επιτυχιών της Ομάδας τόσο σε τοπικό, όσο και Ευρωπαϊκό επίπεδο.
Η Δημόσια Βιβλιοθήκη της Βέροιας συγχαίρει τον πρωταθλητή Φίλιππο
Η Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη της Βέροι-ας εκφράζει τα θερμά της συγχαρητήρια στην ιστορική ομάδα ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ για την κατάκτηση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Χάντμπολ. «Η κατάκτηση του πρωταθλήματος μας έκανε για άλλη μία φορά υπερήφανους. Η πόλη μας γιορτάζει κι εμείς γιορτάζουμε μαζί της» αναφέρει η ανακοίνωση.
Το MyCafe συγχαίρει τον πρωταθλητή Φίλιππο
Οι ιδιοκτήτες και οι εργαζόμενοι στο MyCafe συγχαίρουν την ομάδα του Φιλίππου για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και του νταμπλ. Τα τελευταία δυο χρόνια το MyCafe στήριξε την προσπάθεια της ομάδας χάντμπολ του Φιλίπ-που και άπαντες νιώθουν ιδιαίτερα συγκινημένοι που έβαλαν ένα λιθαράκι ώστε ο Φίλιππος να επιστρέψει στον θρόνο του. «Όσο μας επιτρέπουν οι δυνάμεις μας θα συνεχίζουμε να στηρίζουμε την προσπάθεια που γίνετε στον βασιλιά του χάντμπολ» αναφέρει η ανακοίνωση.