Ο Σύλλογος παλαιμάχων ποδοσφαιριστών ΓΑΣ και ΠΑΕ Βέροια συγχαίρει την ομάδα χαντ μπολ του Φιλίππου Βέροιας για την κατάκτηση του πρωταθλήματος για το 2016, επιβεβαιώνοντας για μία ακόμη φορά ότι η Βέροια είναι η Μητρόπολη του χαντ μπολ. Εύχεται επίσης η κατάκτηση του ντάμπλ να είναι η απαρχή μιάς νέας πορείας διακρίσεων και επιτυχιών που θα κρατάνε ψηλά το αθλητικό επίπεδο της πόλις μας αλλά και της περιοχής γενικότερα.
Για τους παλαίμαχους Βέροιας Τάκης Παπατζίκος.