Τον περασμένο Φεβρουάριο ο Σάββας Καρυπίδης πανηγύρισε την κατάκτηση του κυπέλλου Ελλάδας μαζί με τον πατέρα του Γιάννη. Στη δευτεριάτικη μεγαλειώδη κατάκτηση και του πρωταθλήματος, ο Σάββας ένιωσε περισσότερο από ποτέ την έλλειψή του.
«Ορκίστηκα να πάρω το κύπελλο και να του το αφιερώσω», δήλωσε μετά τον αγώνα ο Σάββας Καρυπίδης, με όλους τους συμπαίκτες του σε δηλώσεις τους να αφιερώνουν τη νίκη στον Γιάννη Καρυπίδη, που έφυγε αδόκητα στις 20 Μαΐου.