Συγχαρητήρια δήλωση στην ομάδα της Νάουσας για την άνοδο στη Γ΄ Εθνική έστειλε ο δήμαρχος Νίκος Κουτσογιάννης, δεσμευόμενος μέσω αυτής για αρωγή στην προσπάθεια της ομάδας την επόμενη χρονιά. Η δήλωση:
"Πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα της Νάουσας για την πολυπόθητη άνοδο στη Γ΄ Εθνική. Στους παίκτες, στους προπονητές, στη διοίκηση και όλους όσους είναι κοντά στην ομάδα, που με τον ιδρώτα και την προσπάθειά τους φέρνουν ξανά τη Νάουσα στο ποδοσφαιρικό χάρτη των εθνικών κατηγοριών. Στην πιο απαιτητική επόμενη μέρα του ιστορικού μας συλλόγου, ο Δήμος θα είναι αρωγός, ώστε η ομάδα να επιστρέψει στις μεγάλες κατηγορίες όπου ανήκει."