Περισσότερα από 2.500 άτομα αναμένονται μέσα στον Ιούνιο στα 3-5 Πηγάδια και την Κουτσούφλιανη, για το 3ο Vermio Soccer Festival. Ακαδημίες σχεδόν 100 ομάδων, μεγάλων ελληνικών ΠΑΕ (ΠΑΟΚ. Ηρακλή, Ξάνθη, Κέρκυρα κ.ά.), αλλά και ομάδες από την Κύπρο και το Μίσιγκαν των ΗΠΑ, συμμετέχουν στη γιορτή του ποδοσφαίρου, για εκκολαπτόμενους "μάγους" της μπάλας από τεσσάρων ως δεκατεσσάρων ετών!
Αξίζει να σημειωθεί ότι η διοργάνωση Vermio Soccer Festival κάθε χρόνο μεγαλώνει, με τις πληρότητες των ξενοδοχείων του βουνού να ανεβαίνουν 50% κάθε χρόνο. Άξιο αναφοράς ότι για τις μεγαλύτερες κατηγορίες του τουρνουά, θα χρειαστούν και ξενοδοχεία της Νάουσας.