Συνεχίστηκε το Σαββατο 4 Μαιου το τουρνουά μπάσκετ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ με ενα παιχνίδι, στο οποίο ζευγάρωσαν τις νίκες οι Άρρωστοι με σκορ 45-35 ενάντια στους ΑΒΑΝΑ.
Δεν χαρίστηκε στους νεοφώτιστους η αρμάδα των Αρρώστων , και στο δεύτερο ημίχρονο πήρε το ροζ φύλλο. Ένας Βασιλειαδης από άλλο πλανήτη σκόραρε συνεχόμενα και οι Βυζας και Δεληφωτης πυροβολούσαν από την γραμμή του τρίποντου . Αξεπέραστος και ο Νικολαιδης με τον Θεοδωρίδη στην άμυνα .
Τελευταίο παιχνίδι για τους νεοφώτιστους από την Κούβα στο τουρνουά . Ένας Μυτιλεκας αξεπέραστος πάλευε να κρατήσει την ομάδα στο σκορ . Οι Γκίνης και Μποροδημος ακολούθησαν σε απόδοση , αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να χαμογελάσουν με το σφύριγμα της λήξης . Σε κάθε παιχνίδι επέδειξαν πάθος , ευγενής άμιλλα χωρίς να μαλώσουν με κανένα αντίπαλο κι έδωσαν υπόσχεση για σκληρότερη δουλειά ώστε να παρουσιαστούν πιο ανταγωνιστικοί του χρόνου.
ΑΡΡΩΣΤΟΙ: Δεληφωτης 6(2), Βυζας 8(2), Βασιλειαδης 15, Νικολαιδης Δ. 6, Θεοδωρίδης 4, Νικολαιδης , Μπέκας 2.
ΑΒΑΝΑ: Κοντοκώστας 2, Μυτιλεκας 17(1), Μποροδημος 6, Γκίνης 6, Μόσχου 2, Καραντουμανης 2.