Μπορεί ο πρόεδρος και μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Βέροια Θόδωρος Καρυπίδης να έχει υποβάλει την παραίτηση του από την προεδρία όμως αν δεν λυθεί το ιδιοκτησιακό οι Ζήσης Βρύζας και Δημήτρης Ελευθερόπουλος δεν πρόκειται να συνεχίσουν στη βασίλισσα του βορρά. Μέσα στον Ιούνιο θα πρέπει να βρεθεί λύση, αφού ο κ. Καρυπίδης δεν μπορεί να είναι και στη Βέροια και στον Άρη Θεσ/νίκης. Εκτός και αν "στραβώσει" κάτι στον Άρη και θέλει να έχει εναλλακτική λύση ώστε να επιστρέψει και πάλι στη Βέροια. Όμως μετά την επαναδειοδότηση της ομάδας θα πρέπει να γίνουν επαφές με τους παίκτες των οποίων τα συμβόλαια λήγουν μέχρι τις 30-6-2016 και φυσικά χρειάζονται χρήματα για αυτούς που δεν θα ανανεώσουν είτε γιατί θέλουν να αποχωρήσουν είτε γιατί δεν είναι στα πλάνα του κ. Ελευθερόπουλου.
Ο Ζήσης Βρύζας βρίσκεται τις τελευταίες μέρες στην Βέροια και προσπαθεί να δώσει λύσεις στα προβλήματα της ομάδας, ενώ παράλληλα ακούστηκε ότι γνωστός επιχειρηματίας θέλει να βοηθήσει οικονομικά, αλλά μόνο αν ο κ. Καρυπίδης δώσει τις μετοχές με κάποιο τίμημα γιατί υπάρχουν και οικονομικές εκκρεμότητες που πρέπει να τακτοποιηθούν άμεσα.
Φεύγει ο Δημήτρης Γιαννούλης στον ΠΑΟΚ
Ο αριστερός οπισθοφύλακας Δημήτρης Γιαννούλης που αγωνίστηκε πέρσι ως δανεικός από τον ΠΑΟΚ με τη φανέλα της Βέροιας, σύμφωνα με πληροφορίες και μετά την ανακοίνωση του Ιβάν Σαββίδη ότι προπονητής για τη νέα περίοδο θα είναι ο Βλάνταν Iβιτς ειδοποιήθηκε να επιστρέψει στον ΠΑΟΚ.