Ενδιαφέρουσα ημερίδα την Κυριακή 29 Μαΐου, στις 11 το πρωί, στον πολυχώρο της Βέτλανς, πραγματοποιεί ο σύλλογος διαβητικών Ημαθίας "Γλυκιά Ισορροπία". Τους παρευρισκόμενους θα ενημερώσουν οι χειρουργοί-οδοντίατροι κ.κ. Καραγιαννόπουλος Δημήτρης και Κωτσόπουλος Στέργιος με θέμα "Επιπτώσεις του σακχαρώδη διαβήτη στην στοματική υγεία", ο καρδιολόγος κ. Ελευθέριος Παπαβασιλείου με θέμα "Πρωτογενής και δευτερογενής πρόληψη της στεφανιαίας νόσου στον σακχαρώδη διαβήτη" και η νεφρολόγος κα. Έλενα Ιντζεβίδου με θέμα "Διαβητική νεφροπάθεια".
Προσωρινές κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στην Εγνατία Οδό,...
Ο ΑΝΑΠΛ. ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ,...