Σαββατοκύριακο και αγώνες για τις προαγωνιστικές κατηγορίες (9-12 ετών) της Κολυμβητικής Ακαδημίας «Νάουσα», η οποία για πολλοστή φορά έλαβε συμμετοχή στο διεθνές κολυμβητικό meeting «ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ», που διεξήχθει στις 21-22/5 στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης.
Η συγκεκριμένη διοργάνωση θεωρείται ένα σημαντικότερα ετήσια κολυμβητικά συμβάντα υψηλού επιπέδου, καθώς συμμετέχουν ομάδες τόσο από όλη την Ελλάδα και την Κύπρο αλλά και από γειτονικές χώρες όπως η Βουλγαρία, η Τουρκία, τα Σκόπια ξεπερνώντας φέτος τους 37 συλλόγους και τους 900 αθλητές.
Η Κ.Α. «Νάουσα» συμμετείχε στις 3 από τις 5 αγωνιστικές ενότητες, με 31 αθλητές και αθλήτριες στο δυναμικό της. Σημαντικές κρίθηκαν οι επιδόσεις των μεγαλύτερων κυρίως αθλητών της ΚΑΝ ,οι οποίοι σημείωσαν πάνω από 25 ατομικά ρεκόρ και κατέκτησαν και 6 μετάλλια, 1 ασημένιο και 5 χάλκινα, ενώ αγώνας εμπειρίας αποτέλεσε η συγκεκριμένη διοργάνωση για τους μικρότερους σε ηλικία αθλητές. Μετά από αυτό το δύσκολο τεστ, όπου οι προπονητές έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα, σειρά έχουν οι Θερινοί αγώνες σε 2 εβδομάδες οι οποίοι είναι και οι τελευταίοι αγώνες της σεζόν.
Τα αποτελέσματα αναλυτικά:
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΗΛΙΚΙΑΑΓΩΝΙΣΜΑ
2ΣΙΠΗΤΑΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ2004200 ΕΛ
3ΣΙΠΗΤΑΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ200450 ΕΛ
3ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 200450 ΕΛ
3ΣΤΟΥΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ200550 ΥΠΤ
3ΣΤΟΥΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ2005100 ΥΠΤ
3ΣΙΠΗΤΑΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ2004200 ΥΠΤ
4ΜΠΑΛΤΑΤΖΙΔΟΥ ΑΝΝΑ2005100 ΠΕΤ
5ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΖΩΗ2005200 ΕΛ
5ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2004200 ΕΛ
6ΧΑΡΙΑΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ2004100 ΥΠΤ
7ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ200450 ΠΕΤ
7ΧΑΡΙΑΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ2004200 ΠΡ
7ΓΚΑΚΟΥΔΗ ΑΝΝΑ200450 ΥΠΤ
8ΜΠΑΛΤΑΤΖΙΔΟΥ ΑΝΝΑ200550 ΠΕΤ
8ΔΑΒΟΡΑ ΘΕΟΔΩΡΑ200450 ΠΕΤ
8ΡΩΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ2006200 Μ.Α
9ΓΚΑΚΟΥΔΗ ΑΝΝΑ2004100 ΥΠΤ
9ΜΗΤΣΙΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ200450 ΥΠΤ
10ΜΗΤΣΙΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ2004100 ΥΠΤ
10ΔΑΒΟΡΑ ΘΕΟΔΩΡΑ2004100 ΠΕΤ
11ΜΙΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ200450 ΠΡ
11ΑΙΜΟΝΙΩΤΗ ΧΑΡΑ2004200 ΕΛ
11ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΖΩΗ200550 ΕΛ
΄13ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ Α.200550 ΠΡ
13ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ2004100 ΠΕΤ
14ΤΕΚΕΡΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ200550 ΠΡ
14ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ200750 ΕΛ.
14ΜΙΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ2004200 ΠΡ
16ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ200550 ΠΕΤ
16ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ2005100 ΥΠΤ
16ΔΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ200450 ΥΠΤ
17ΠΑΡΧΑΡΙΔΗΣ ΑΡΗΣ2006100 ΥΠΤ
17ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ Β.200550 ΥΠΤ
18ΤΕΚΕΡΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ200550 ΕΛ
19ΑΙΜΟΝΙΩΤΗ ΧΑΡΑ200450 ΕΛ
22ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ200550 ΥΠΤ
23ΔΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ2004100 ΥΠΤ
23ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Α.200450 ΕΛ
26ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ2005100 ΥΠΤ
26ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣΗ ΚΩΝ/ΝΑ200650 ΕΛ
27ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ200550 ΠΡ
28ΣΤΑΜΕΝΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ200650 ΕΛ
29ΜΗΤΣΙΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ200750 ΕΛ
30ΛΟΛΑ ΙΩΑΝΝΑ2004100 ΥΠΤ
33ΓΙΑΛΑΜΑ ΑΡΕΤΗ2004100 ΥΠΤ
35ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ2004100 ΥΠΤ
36ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΧΙΛΕΑΣ2004200 ΕΛ
38ΜΛΙΑΤΣΟΥ ΣΤΕΛΛΑ200750 ΕΛ
38ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ200450 ΕΛ
38ΛΟΛΑ ΙΩΑΝΝΑ200450 ΕΛ
39ΓΙΑΛΑΜΑ ΑΡΕΤΗ200450 ΕΛ
40ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΒΑΓΓΕΛΗΣ200750 ΕΛ
55ΡΑΓΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ200650 ΕΛ