Επί τόπου μάθημα ανακύκλωσης στο Διαλυτήριο Αυτοκινήτων του Τάσου Μπακαλιού έκαναν τα παιδιά της ομάδας περιβαλλοντικής εκπαίδευσης του δημοτικού σχολείου Αιγινίου. Δεν είναι η πρώτη φορά που σχολείο επισκέπτεται το Διαλυτήριο για ένα ζωντανό μάθημα ανακύκλωσης, αφού ο χώρος έχει μπει για τα καλά στο καλεντάρι αντίστοιχων μαθητικών δράσεων. Οι συνεργάτες του Τάσου Μπακαλιού και ο ίδιος ενημερώνουν για τον τρόπο λειτουργίας του και τα οφέλη που επιτυγχάνονται με την ανακύκλωση των παλιών αυτοκινήτων, δίνοντας έμπρακτα ένα μάθημα ζωής και οικολογικής συνείδησης στα παιδιά.
Αναβάλλεται η θεατρική παράσταση «Πλούτος» του...
Αναβάλλεται η θεατρική παράσταση «Πλούτος» του...