Μπορεί να μην έχουν ξεκάθαρες αρμοδιότητες ουσίας οι Δημοτικές Κοινότητες του σχεδίου “Καλλικράτης”, ωστόσο το βέβαιο είναι ότι πρόκειται για ομάδες ανθρώπων με πολλή διάθεση για προσφορά και αγάπη για τον τόπο τους. Έχουμε κατά καιρούς γράψει δραστηριότητες της Προέδρου της Δημοτικής Κοινότητας Βέροιας Ελένης Γκόγκα, σήμερα πάμε 20 χιλιόμετρα βόρεια. Εκεί όπου η Πρόεδρος της Δ.Κ. Νάουσας Σοφία Καλπαξίδου συνεχίζει με εθελοντές τον καθαρισμό αυλών σε σχολεία και παιδικούς (στη φωτογραφία μας ο 2ος στην Ευαγγελίστρια). Καλή δύναμη σε όλες και όλους!
ΕΛΣΤΑΤ: Κατά 10,3% αυξήθηκαν τα θανατηφόρα τροχαία τον...
Γεμάτο το αστυνομικό δελτίο τις τελευταίες ημέρες με...