Ένα σπουδαίο τουρνουά με ομάδες των τμημάτων υποδομής θα διεξαχθεί στο Μακροχώρι από την τοπική ομάδα. Σε αυτό θα πάρουν μέρος περισσότεροι από 700 ποδοσφαιριστές ηλικίας από 6 έως 15 χρονών και 14 Ακαδημίες από όλη τη βόρεια Ελλάδα!
Το τουρνουά είναι προγραμματισμένο να διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 7-8 Μαΐου στα γήπεδα του Μακροχωρίου, ενώ ήδη έχουν δηλώσει συμμετοχή ο Αλμωπός Αριδαίας, η Δόξα Κορησσού, ο Αγρ. Αστέρας Αγ. Βαρβάρας, η Ακαδημία Βέροιας, ο Μακεδόνας Βέροιας, ο Νηρέας Βέροιας, ο Αστέρας Αλεξάνδρειας και η ομάδα Κ15 της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν με τον υπεύθυνο των τμημάτων υποδομής του Μακροχωρίου, Γιώργο Απόσογλου στο τηλέφωνο 6973570274.
Δύο ακόμη ομάδες δήλωσαν συμμετοχή
Πρόκειται για τη Νίκη Αξού και την Ακαδημία Γαϊτάνου, ανεβάζοντας πλέον τον αριθμό των ομάδων στις δώδεκα!
Από εκεί και πέρα, να σημειωθεί ότι το Σάββατο 09/04 τα τμήματα της ομάδας του Μακροχωρίου θα φιλοξενήσουν τις Ακαδημίες των Τρικάλων και Αγγελοχωρίου, ενώ το Σάββατο 23/04 την Ακαδημία Νέας Πολιτείας Ευόσμου.