Χαλάρωμα για όσους αγωνίστηκαν και ασκήσεις δύναμης για όσους δεν αγωνίστηκαν περιελάμβανε το σημερινό πρόγραμμα των ποδοσφαιριστών της "Βασίλισσας του βορρά", μετά την εντός έδρας ήττα από τον Πλατανιά.
Δεν προπονήθηκαν οι Σιόντης και Μαλόν που αποχώρησαν τραυματίες από την χθεσινή αναμέτρηση και αναμένεται να υποβληθούν αύριο σε εξετάσεις. Τέλος, ατομικό πρόγραμμα ακολούθησε o Μπατιόν, ενώ πρόγραμμα αποκατάστασης συνέχισαν οι Κόλα, Εντζεγκέλε, Νάστος, Βεργώνης, Καντιμοίρης και Πούγγουρας.
Η επόμενη προπόνηση της ομάδας είναι προγραμματισμένη για την Τετάρτη 23/03 και ώρα 16:00 στο προπονητικό κέντρο Ταγαροχωρίου, αφού το ερχόμενο Σαββατοκύριακο δεν θα γίνουν αγώνες πρωταθλήματος λόγω της Εθνικής.
Μετά φυσικά και τις τελευταίες ήττες της Καλλονής και του Πανθρακικού που έμειναν στους 15 και 17 βαθμούς αντίστοιχα η Βέροια εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή της στην Σούπερ Λίγκα αφού υπολείπονται 3 αγωνιστικές στις οποίες και να κερδίσει ....η ομάδα της Κομοτηνής δεν μπορεί να σωθεί αφού σε ισοβαθμία η Βέροια έχει το πάνω ...χέρι αφού κέρδισε εκτός έδρας με 0-2 και ήρθε ισόπαλη στην Βέροια με 0-0. !!