Σε διάφορα σχόλια της τοπικής κοινωνίας της Αλεξάνδρειας, με αφορμή το hot spot στο στρατόπεδο Φιλίππου, απαντά με ανάρτησή του στο διαδίκτυο ο δήμαρχος Παναγιώτης Γκυρίνης, αναφέροντας παράλληλα τις εμπειρίες συναδέλφων του δημάρχων που ήδη έχουν κέντρα φιλοξενίας. “Ως διοίκηση θα κάνουμε τα πάντα ώστε να εμπεδωθεί αίσθημα ασφάλειας σε όλους τους συμπολίτες που πιθανόν τώρα ανησυχούν. Οι σύναδελφοί μου δήμαρχοι όπου λειτουργούν αντίστοιχα κέντρα φιλοξενίας με ενημέρωσαν ότι δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα και ότι η τοπική αγορά... χαμογέλασε” σημειώνει μεταξύ άλλων ο δήμαρχος!
ΕΛΣΤΑΤ: Κατά 10,3% αυξήθηκαν τα θανατηφόρα τροχαία τον...
Γεμάτο το αστυνομικό δελτίο τις τελευταίες ημέρες με...