Η γηραιότερη δημότισσα του δήμου Βέροιας Ζωή Βουτσικίδου, 104 ετών, τιμήθηκε μεταξύ των παλιών επαγγελματιών της Ημαθίας στη σαββατιάτικη κοπή της βασιλόπιτας του Επιμελητηρίου Ημαθίας. Μια γυναίκα που εκτός από μικρασιατική καταστροφή, παγκόσμιο πόλεμο, κατοχή, εμφύλιο και χούντα, ζει τώρα και βιώνει μέσω και των απογόνων της τα δύσκολα χρόνια της οικονομικής κρίσης. Στη φωτογραφία μας η κ. Ζωή με την τέως δήμαρχο Βέροιας Χαρούλα Ουσουλτζόγλου.
Με το βλέμμα στο Παρίσι για την έναρξη των Ολυμπιακών ...
Στη γαλλική πρωτεύουσα, θα είναι στραμμένα από την...