Κι ένα νέο στοιχείο μπαίνει φέτος στο έντυπο της φορολογικής δήλωσης εισοδήματος (2015). Πρόκειται για τους υπόχρεους που έχουν κάνει σύμφωνο συμβίωσης και για πρώτη φορά κάνουν κοινή δήλωση. Στον πίνακα 2 του εντύπου αναγράφεται χαρακτηριστικά το στοιχείο Συζύγου / Μ.Σ.Σ.* όπου ο αστερίσκος παραπέμπει στο «Μέρος του Συμφώνου Συμβίωσης».
Βουλή: 159 «υπέρ» και 138 «κατά» το νομοσχέδιο για...
Με ψήφους 159 «υπέρ» και 138 «κατά» έγινε δεκτό επί της...