Το παραδοσιακό έθιμο των Μωμόγερων αναβίωσε την Κυριακή η Εύξεινος Λέσχη Βέροιας, μαζί τους 'Κομνηνούς' του Ροδοχωρίου. Δύο τμήματα εντυπωσιακών Μωμόγερων περιφέρθηκαν στις κεντρικούς δρόμους και την αγορά της Βέροιας χαρίζοντας χρώμα παράδοσης με πολύ χιούμορ. Γύρω στις 2 συναντήθηκαν στην πλατεία Δημαρχείου όπου στήθηκε μεγάλος χορός με κρασί και παραδοσιακά εδέσματα.
18ο Καλοκαιρινό Αντάμωμα στο Πολυδένδρι Ημαθίας
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Πολυδένδρου σας προσκαλεί...