Με μεγαλειώδη εμφάνιση στο ΔΑΚ ‘Δημήτριος Βικέλας’ τα κορίτσια του Ποσειδώνα, κατέβαλαν σε ένα όμορφο παιχνίδι την πολύ καλή ομάδα του Ναυάρχου Βότση Θεσσαλονίκης με 3-1 σετ. Η νίκη αυτή έχει ιδιαίτερο βαθμολογικό και ψυχολογικό ενδιαφέρον για την ομάδα της Βέροιας που απέδειξε ότι μπορεί να διεκδικήσει τους βαθμούς της νίκης από οποιαδήποτε ομάδα του ομίλου. Τα κορίτσια της Βέροιας μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι και κατάφεραν από την αρχή να δείξουν ότι αυτές θα είναι οι νικήτριες παρόλο που βαθμολογικά η φιλοξενούμενη ομάδα είναι σε υψηλότερη θέση. Πολλοί φίλαθλοι παραβρέθηκαν στον αγώνα, απόλαυσαν ένα όμορφο θέαμα και στήριξαν την τοπική ομάδα.
Τα σετ 25-20, 28-26, 18-25 και 25-23.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: (ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ) Τσιούχα Χρυσάνθη, Μοσχά Παναγιώτα, Κυριακίδου Γιώτα, Γαλλίκα Σοφία, Τσιάμη Φρειδερίκη, Κυριαζάκη Λίλα, Γρηγοριάδου Αρχοντή(libero), Ντακοπούλου Χρυσούλα, Κρομμύδα Κατερίνα, Μόσχου Σουλτάνα, Τσιλίκα Ειρήνη, Τσαουσοπούλου Ξένια, Τσιόγκα Ανδρομάχη.