Πορεία διαμαρτυρίας στο κέντρο της Βέροιας έκαναν το μεσημέρι της Δευτέρας μαθητές -κατά πληροφορίες- όλων των σχολείων. Οι μαθητές διεκδικούν αιτήματα όπως τη μη κατάργηση καμίας ειδικότητας και τομέα των ΕΠΑΛ, τη χρηματοδότηση των σχολείων, την κάλυψη των κενών θέσεων, τη δωρεάν ασφαλή μεταφορά, έκτακτο κονδύλι για τις σχολικές εκδρομές, τη δυνατότητα συμμετοχής στις εισαγωγικές εξετάσεις όσες φορές επιθυμούν, την ουσιαστική εκπαίδευση των προσφυγόπουλων κ.ά.
Ευχαριστήριο για τη δωρεά φαρμάκων και αναλώσιμων...
Η αρμόδια Αντιδήμαρχος του Τμήματος Κοινωνικής...