Την Πέμπτη 3 Δεκεμβρίου 2015, θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική ημερίδα στις εγκαταστάσεις του Τμήματος Φυλλοβόλων Οπωροφόρων Δένδρων Νάουσας του Ινστιτούτου Γενετικής Βελτίωσης & Φυτογενετικών Πόρων - με τις εξής εισηγήσεις: α) ‘ολοκληρωμένη διαχείριση των κυριοτέρων εντομολογικών εχθρών της ροδακινιάς’ και β) ‘ολοκληρωμένη διαχείριση της καρπόκαψας της μηλιάς’. (Υπεύθυνος οργάνωσης/επικοινωνίας: Δρ. Θωμάς Σωτηρόπουλος τηλ. 2332041548, thosotir@otenet.gr).
Ο αγώνας των νέων υπό το πρίσμα των αποτελεσμάτων των...
Γράφει ο Αναστάσιος ΒασιάδηςΣτα πλαίσια της...